dovedné ruce
Jak prodávat?
Pokud chcete prostřednictvím serveru prodávat, je nutné se nejdříve zaregistrovat jako prodávající a nakupující (prodávající může zároveň i nakupovat, ale není to podmínkou). Pokud jste se již zaregistrovali dříve, stačí se pouze přihlásit. Pomoc s registrací naleznete v nápovědě Jak se zaregistrovat.

Po registraci nebo přihlášení přejděte do svého profilu přes registrační ikonu označenou Vaším jménem a příjmením. Ve sloupci vpravo Správa uživatele je záložka „Zboží“ a v ní klikněte na „vložit nové zboží“.

Otevře se Vám formulář pro vložení zboží, kde je nutné nejprve zadat název zboží a potom jej musíte zařadit do vhodné kategorie, skupiny a podskupiny. Následuje popis zboží, kde uveďte např. rozměry, barvu, váhu atd. Klíčová slova slouží pro jednodušší vyhledávání a proto je zde vhodné vyplnit slova, která výrobek co nejlépe vystihují (např. sklenice na whisky – klíčová slova jsou: sklenice, skleničky, whisky, whiskovky). Dále můžete vyplnit materiál použitý při výrobě (v použitém případě sklenic se jedná o sklo, ale můžete zde uvést i více materiálů) a techniku výroby (např. sklářství). Ve stavu zboží vyberte, zda se jedná o nové nebo použité zboží. Vyberte také dostupnost zboží, dále uveďte počet nabízených kusů a zobrazení zboží (zobrazit - pokud chcete výrobek vložit k prodeji, nebo nezobrazit - nabídku výrobku na libovolnou dobu skryjete).

Pozn.: v případě, že nenajdete vhodnou skupinu či podskupinu pro zařazení svého zboží, informujte administrátora.

V cenových informacích zadejte cenu v Kč(bez DPH), za kterou hodláte výrobek prodat, finální cena v Kč (cena včetně provize) se zobrazí automaticky. Potom vyberte z nabídky sazbu DPH a vyplňte orientační cenu poštovného v Kč za prodej 1 ks. Pokud chcete uvést další informace k výrobku, máte prostor v doplňujících informacích. Vložení zboží dokončíte stisknutím tlačítka „Vložit zboží a přejít na vložení obrázků“.

Správa obrázků
Nejdříve vkládáte hlavní obrázek. Můžete zadat název obrázku a potom pomocí tlačítka „Procházet“ najít obrázek uložený na Vašem počítači. Velikost obrázku je max. 1 MB. Poté stiskněte tlačítko „Nahrát hlavní obrázek“ a obrázek se Vám zobrazí vpravo od zadávaných údajů. Pro případné vymazání obrázku použijte ikonu odstranit obrázek umístěnou pod obrázkem. Stejným způsobem vložte i ostatní obrázky.

V případě, že chcete ještě provést některé změny v popisu zboží, klikněte na tlačítko „zpět“. Po vložení všech obrázků stiskněte tlačítko „dokončit“ a zobrazí se Vám seznam vloženého zboží. Nabídka Vašeho zboží je tím na serveru zveřejněna.


Objednávky Vám budou vždy zaslány do vnitřní doručené pošty a v kopii na Váš e-mail uvedený při registraci. Na tento e-mail neodpovídejte, je generován automaticky.

Objednávku můžete potvrdit celou nebo částečně, sdělení o tom je třeba vždy odeslat nakupujícímu. Po přijetí celé objednávky je třeba zboží odeslat nakupujícímu bez zbytečného odkladu (v případě dohodnuté platby na dobírku) nebo po připsání kupní ceny na účet prodávajícího (v případě dohodnuté platby bankovním převodem). V případě částečné akceptace objednávky je před odesláním zboží třeba vyčkat sdělení nakupujícího, zda souhlasí se změněným návrhem na uzavření kupní smlouvy (např. s dodáním menšího než jím původně požadovaného množství zboží).

Kontaktní údaje na nakupujícího jsou uvedeny v detailu objednávky. S nakupujícím komunikujte vždy pomocí vnitřní pošty. Kliknutím na políčko „Odpovědět“ se automaticky vyplní přezdívka nakupujícího a do textového pole napište nakupujícímu svá sdělení. Pokud bude nakupující platit bankovním převodem, zašlete mu číslo bankovního účtu. V případě, že skutečné poštovné je vyšší, než je orientační poštovné uvedené v nabídce zboží (např. při nákupu většího množství zboží), sdělte tuto skutečnost vnitřní poštou nakupujícímu současně s akceptací (přijetím) objednávky.

Informace o provizích za prodej zboží najdete v Pravidlech užívání v odstavci V. Provize za prodej zboží.

V případě, že již nabízeným zbožím nedisponujete (např. zásoby zboží byly již vyprodány), může zboží z nabídky odstranit tak, že nabídku zboží skryje (upravit zboží - zobrazení zboží - nezobrazit), nebo může požádat provozovatele serveru o úplné odstranění nabídky zboží ze serveru. Provozovatel serveru však neodstraní zboží, z jehož prodeje dosud nebyla zaplacena provize.

Prodejce nesmí jakkoliv (vnitřní poštou, e-mailem) komunikovat s kupujícím o možnosti prodeje mimo Server (odkaz na vlastní obchod/e-shop, návod jak vyhledat vlastní obchod/e-shop, případně výměna kontaktních údajů) ani o možnosti výměny zboží bez řádného zakoupení přes Server. V případě porušení je Provozovatel serveru oprávněn zrušit účet prodávajícího, odstranit jeho zboží z nabídky a nepovolit opětovnou registraci na Serveru.

Hodnocení nakupujícího
Na serveru máte také možnost vyjádřit své hodnocení obchodu. Vyjádření může být kladné nebo záporné a lze ho doplnit slovním popisem. Prostor pro hodnocení naleznete v dolní části detailu doručené objednávky. Ohodnoťte nakupujícího, komunikaci s ním, spokojenost s platbou atd. Hodnotit můžete pouze ty nakupující, kteří od Vás nakoupili.


Přejeme úspěšné obchodování.
DovedneRuce.cz


| 2009 © DovedneRuce.cz
Valid XHTML 1.0 Transitional Valid CSS! graphica.cz