dovedné ruce
Jak se zaregistrovat?
Na hlavní stránce klikněte na ikonu „registrace“. Po otevření registračního formuláře vyberte, zda budete pouze jako nakupující (tedy pouze nakupovat), nebo jako prodávající a nakupující (tedy prodávat i s možností nakupovat). Volbu vyberete kliknutím na kolečko (přednastavená je registrace pro nakupující).

Dále vyberte, zda jste fyzická nebo právnická osoba.
Fyzická osoba
V případě, že jste fyzická osoba (nepodnikající), vyplňte základní údaje, jako je jméno, příjmení, telefon a email. Jste-li podnikající fyzická osoba, vyplňte také IČ, popř. DIČ. Jako prodávající budete muset také uvést bankovní účet.

V přihlašovacích údajích zadejte přezdívku, pod kterou budete na serveru vystupovat. Bude se zobrazovat ostatním uživatelům u Vašeho zboží, při psaní komentářů, hodnocení. Dále zadejte přihlašovací jméno a heslo. Těmito údaji se budete na server přihlašovat.

Fakturační adresa slouží jako výchozí adresa pro zasílání zboží, fakturaci…atd.
Dodací adresu vyplňte pouze v případě, že je jiná než fakturační adresa.

Jako prodávající budete muset vyplnit také dodací a platební podmínky, kde uvedete preferovaný způsob dopravy (např. Česká pošta, PPL) a také Vámi preferovaný způsob platby (např. bankovním převodem, na dobírku).

Registraci potvrdíte tlačítkem „Registrace uživatele“. Poté obdržíte kopii registrace na Váš uvedený e-mail. Po úspěšné registraci Vás systém automaticky přihlásí. Vaše jméno je teď zobrazeno u ikony pro registraci (první ikona). Nyní můžete nakupovat nebo prodávat. (dle výběru při registraci)

K uvedení případných dalších údajů, zejména zvláštním zákonem vyžadovaných (např. informace o zápisu v obchodním či jiném rejstříku), slouží pole Poznámka.
Právnická osoba
Registrace probíhá stejně jako u fyzické osoby, jenom v základních údajích je nutné vyplnit název právnické osoby, IČ popř. i DIČ, jméno a příjmení osoby na serveru za právnickou osobu vystupující.

Pokud jste se v prvním kroku zaregistroval/a jako nakupující a později zjistil/a, že chcete i prodávat, jednoduše si změňte ve svém profilu typ registrace (označte možnost prodávající a nakupující). Systém Vás poté vyzve k doplnění chybějících informací, jako je číslo Vašeho bankovního účtu a nastavení dodacích a platebních podmínek.

| 2009 © DovedneRuce.cz
Valid XHTML 1.0 Transitional Valid CSS! graphica.cz